o nas

Informacje o nas

 

 

 Księgarnia tropy.pl powstała w marcu 2006 roku i jest własnością Wydawnictwa NOWIK działającego na rynku wydawniczym od 1991 roku oferując książki edukacyjne, głównie związane z nauczaniem matematyki. Prowadzi również na swojej stronie internetowej Internetowy Magazyn Dydaktyczny - IMD, w którym nauczyciele mogą publikować swoje propozycje dydaktyczne i poznawać dorobek innych.

 

  Wydawnictwo jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki - SNM.

 

  Stały kontakt z nauczycielami i uczniami zmobilizował nas do poszerzenia oferty o książki i gry innych wydawców, którzy mają w swojej ofercie wiele cennych tytułów. Stąd pomysł zorganizowania księgarni specjalistycznej gromadzącej książki dla matematyków, nauczycieli matematyki, studentów, uczniów i wszystkich zainteresowanych matematyką, jak również tych, dla których matematyka nie jest dziedziną ulubioną i mówią, że są raczej "humanistami" ale interesują ich ludzie związani z matematyką oraz problemy w których matematyka stanowi tło zdarzeń również fabularnych.

 

 Z matematyką związane są gry i zabawy, zwłaszcza logiczne. Wybór gier i zabawek dydaktycznych, jest systematycznie wzbogacany.  To drugi najważniejszy profil działalności księgarni. W nowej odsłonie pojawia się dział dydaktyczne, gdzie jeszcze prościej będzie można znaleźć pomoce metodyczne czy dydaktyczne. 

  Regionalizm, a zwłaszcza wszystko, co dotyczy Opolszczyzny uznaliśmy za bardzo ważny kierunek działalności. Staramy się systematycznie wzbogacać naszą ofertę w tej dziedzinie.

 

Zapraszamy do współpracy wydawnictwa, również te, oferujące książki niskonakładowe z dziedzin będących w profilu działalności. 

 

Po tylu 8 latach działalności postanowiliśmy rozszerzyć asortyment, który często był "pod zamówienie" albo ukryty w nie do końca czytelnych kategoriach. Z pięciu głównych działów powstało 7,  opracowaliśmy w 2014 roku nowy design oraz nowy asortyment. Mamy nadzieję, że przypadnie to Państwu do gustu i znajdziecie tytuły, które Was interesują i których szukacie.

Czekamy na opinie i uwagi związane z księgarnią kontakt@tropy.pl

 

Nowe tropy.pl to
  • rozczytane,

  • cyfrowe,

  • edukacyjne,

  • dydaktyczne,

  • matematyczne,

  • opolskie,

  • rozegrane.

www.rozczytane.tropy.pl - to księgarnia dla poszukujących dobrej książki do poczytania. Znajdzie tu dla siebie ktoś szukający nowości czy bestsellerów ale także sporo tytułów starszych, klasycznych. Proponujemy także dział łamigłówek i testów IQ. W kategorii Regionalne oferujemy szeroki wybór książek z dziedziny szeroko pojętego regionalizmu, pozycje o legendach lokalnych, województwach a także mapy i przewodniki turystyczne.

 

www.cyfrowe.tropy.pl - to księgarnia dla poszukujących dobrej książki w wersji elektronicznej czyli audiobooki, ebooki. Oferujemy także tu muzykę relaksacyjną oraz gry i programy na komputer dla młodszych i starszych

 

www.edukacyjne.tropy.pl - to księgarnia dla poszukujących dobrych książek edukacyjnych. Znajdziecie tu poradniki dla nauczyciela, dla rodzica. Propozycje inscenizacji i zabaw i do świetlicy czy przedszkola ale także nawet w szkole ponad gimnazjalnej. Pozycje na wszystkie poziomy nauczania od przedszkola po szkołę wyższą, z dydaktyki, metodyki, gry i zabawy, logopedię a także łamigłówki dla młodszych i starszych.

 

www.dydaktyczne.tropy.pl- to miejsce dla poszukujących pomysłowych i sprawdzonych pomocy dydaktycznych i edukacyjnych. Znajdziecie tu bryły i siatki a także klocki przestrzenne i plansze edukacyjne. Stale poszerzany wybór przyborów tablicowych, puzzle i układanki edukacyjne oraz System edukacyjny PUS i Paleta a także Zabawy Twórcze NIKI.

 

www.matematyczne.tropy.pl - to księgarnia dla poszukujących dobrej książki w dziedzinie matematyki. Książki matematyczne z zakresu matematyki szkolnej na wszystkich poziomach nauczania od przedszkola po matematykę wyższą, z dydaktyki matematyki, a także książki z matematyką w tle. Nowości związane z nową forma Matury 2015 czy Sprawdzianu a także największy wybór książek związanych z konkursami i olimpiadami matematycznymi. 

 

www.opolskie.tropy.pl - to księgarnia dla poszukujących dobrej książki w dziedzinie wiedzy o Opolszczyźnie, czyli album przewodniki i monografie o Opolu i Opolszczyźnie, a także mapy turystyczne

 

www.rozegrane.tropy.pl - to miejsce dla poszukujących dobrej gry czy łamigłówki, zabawy edukacyjnej, klocków uczących i rozwijających, różnego rodzaju kości, kostek kosteczek. W ofercie gry karciane, logiczne i planszowe dla młodszych i starszych a także zabawki naukowe i kreatywne. 

Tropy.pl prowadzone są przez:

Wydawnictwo Nowik Sp.j.

NIP 754-27-09-566, REGON 532240525

KRS 0000077937 (Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego  Rejestru Sądowego)

45-061 Opole, ul. Katowicka 39/104

tel./fax 77 454 36 04
Kom. +48 600 496 446