Wydawnictwo NOWIK

Wydawnictwo NOWIK

Wydawnictwo Nowik spółka jawna

Zajmujemy się edycją książek już od 1991 roku. Wydawnictwo zostało powołane do życia przez dr. Jerzego Nowika, nauczyciela akademickiego WSP w Opolu (obecnie Uniwersytet Opolski). Uznał on, że książki, które prócz walorów naukowych posiadają istotne znaczenie praktyczne w procesie edukacji, powinny być wydawane szybko, zgodnie z potrzebami szkoły – nauczycieli i uczniów. Ta idea sprawnego procesu edytorskiego, spełniającego konkretne oczekiwania szkolne, skłoniła go do założenia wydawnictwa i wkrótce zyskała sobie duże uznanie. Coraz częściej zgłaszali się do edytora nauczyciele z dużym doświadczeniem pedagogicznym, miłośnicy regionu oraz inne osoby z interesującymi propozycjami nowych książek.

Nasi autorzy to w większości nauczyciele posiadający bieżącą orientację, jakie są potrzeby (i luki!) na  rynku wydawniczym książek, zawierających materiały ułatwiające przyswajanie wiedzy z zakresu matematyki. W czasach, kiedy publikowaliśmy podręczniki do szkoły średniej, potem gimnazjum i liceum,  zarzucano nam, że te książki są „takie spod tablicy”. Uznaliśmy, że to największy komplement, na  jaki może zasłużyć  książka szkolna! W związku z niepewną sytuacją na rynku edukacyjnym postanowiliśmy  zrezygnować z wydawania podręczników, co w obecnych czasach „darmowego podręcznika”  było trafną decyzją.

Wydawnictwo specjalizuje się głównie w książkach z matematyki. Wydajemy zbiory zadań, testy, opracowania metodyczne i inne pozycje  pomocne dla nauczycieli i uczniów wszystkich etapów nauczania. W naszej ofercie znajdą coś dla siebie również rodzice poszukujący książek przydatnych do pracy z własnym dzieckiem – i tym zdolnym i pilnym uczniem, i tym mającym trudności z pełnym przyswojeniem wiedzy. Możemy się  z dumą pochwalić  największą ofertą zbiorów przygotowujących do konkursów matematycznych. Książki Witolda Bednarka, Stanisława Zielenia czy Stanisława Kalisza od lat wspierają młodych matematyków w doskonaleniu swoich umiejętności.

Wydawnictwo jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki - SNM

Zawsze w gotowości i zgodnie z  najnowszymi potrzebami szkoły. W związku ze zmianami w systemie egzaminacyjnym, czy to na maturze czy sprawdzianie po VI klasie, oferujemy pozycje najbardziej aktualne i pomocne uczniom i nauczycielom. Staramy się ułatwiać naszymi książkami pracę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Są to i pozycje metodyczne, takie jak zeszyty ćwiczeń.

Produkty wydawnictwa: Wydawnictwo NOWIK